לפני כשבוע נשקף מחלון ביתי מראה מרהיב , לבן , נקי וצח.

כן , זהו השלג שחיכינו לו זמן רב , מראה מלבב מאין כמותו. העצים, הבתים, הרכבים, הדרך , הכל כוסה בפתיתי שלג , שירדו בעדינות,בשקט,בנחת, על הישוב הקסום מצפה עמוקה ובו צימרים מרהיבים.

בחוץ אומנם, קר ,אך המחזה מרנין את הלב. מתלבשים כראוי ויוצאים לסיור בתוך היישוב. מהחלון אני צופה בילד קטן לבוש היטב , יצא מאחד הצימרים שבמצפה עמוקה , התחיל לשחק בשלג ללא כפפות , לאחר מספר דקות הוא נעלם לי מהעין בעודי תוהה איך זה לא קר לו. כן , ברור הוא נכנס חזרה לצימר להביא כפפות, על מנת שיוכל להמשיך ולשחק בשלג.

המראה המרהיב שתיארתי לא נמשך זמן רב וחבל , מי שידע לנצלו, להגיע בזמן ולהנות ממנו הרוויח, במיוחד שאתר החרמון היה סגור וערפל כבד השתרר לאורך כל הדרך. כל האורחים שהשכילו לבלות בצימרים של עמוקה נהנו במיוחד.

כמה ימים אחר –כך ,פשוט לא יאמן, כאילו מדובר באזור אחר לגמרי. באותו מקום במצפה עמוקה, השמש זורחת, מרבדים של צהוב ואדום, פריחה מלבלבת, הכל ירוק, יוצאים מהצימרים בעמוקה, הלב מתרחב מהמראות היפים והקסומים, טיול סביב היישוב, מרחוק רואים את החרמון ממש כמו בשיר " הושט היד וגע בם" עמק החולה נפרש במלוא הדרו ובמזרח צופים לכנרת שאט אט מתמלא במים וממלא את כולנו שמחה ואושר.